Haber

Konya’da Pazarcılar Arasında Çıkan Kavgada 8 Sanığa Hapis Cezası İstendi

Konya’da pazarcılar arasında çıkan ve 1 kişinin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı kavgayla ilgili 8 sanığa hapis cezası istendi.

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Muhammet B. ile sanıklar Şevket M, Hüseyin B, Alişan B, Yaşar B, Ahmet A. ve parti avukatları katıldı.

Savcılığın mütalaasını açıkladığı duruşmada, sanıklar Alişan B, Hüseyin B, Yaşar B. ve Muhammet B, merhum İsmail Kürt’e yönelik “kasten öldürme” suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırılırken, sanıklar Alişan B, Hüseyin B, Yaşar B. ve Muhammet B, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Rahmi Ö. Gökhan N.’yi yaralama suçundan “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 9 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları istendi.

Kavganın diğer tarafında yer alan sanıklar Gökhan N, Ahmet A, Rahmi Ö. ve Şevket M.’nin, sanıklar Hüseyin B. ve Yaşar B. aleyhindeki eylemlerinden dolayı iki kez 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar, Muhammet B. .

Mahkeme heyeti, Muhammet B’nin tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Bosna Hersek İlçesi Selçuklu ilçesinde 18 Ocak 2021’de kapalı pazar yerinde pazar satıcıları arasında bıçak ve sopalarla çıkan arbedede yaralanan 5 kişiden biri olan İsmail Heyet (19) hayatını kaybetti. hastane.

Kavgaya karıştıkları tespit edilen 8 sanık hakkında dava açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu